Новини
Загибель риби зафіксовано у Тростянецькому районі області  
16.05.2018

   Вчора, 15 травня 2018 року, за повідомленням депутата Вінницької обласної ради Людмили Головашич та місцевих жителів щодо загибелі риби, спеціалістами Інспекції  було проведено обстеження річки Південний Буг на території м. Ладижин від гранітного кар’єру протяжністю 2 км. вниз.

   На місці, спільно із представниками громадськості, держінспекторами складено акт обстеження водойми та зафіксовано загибель риби виду карась середньою вагою по 20 грамів на відрізку річки протяжністю 800 м. та середньою шириною 40 м.

   Фахівцями відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області були відібрані проби поверхневої води в річці Південний Буг у місцях загибелі риби та нижче по течії.

   В ході аналізу були визначені основні показники забруднюючих речовин (крім БСК5 (біологічне споживання кисню), яка визначається протягом 5 днів), гранично допустима концентрація яких нормується для водойм господарсько-побутового призначення. Перевищень концентрацій забруднюючих речовин у пробах відібраних вод не виявлено.

   Наразі спеціалістами відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу Інспекції проводиться розрахунок збитків, завданих довкіллю внаслідок загибелі риби, а також готуються матеріали для передачі у правоохоронні органи для встановлення осіб, причетних до даного факту.