Новини
З початку проведення операції "Первоцвіт 2019" уже складено 8 протоколів  
14.03.2019

 

   На даний час триває проведення щорічної операція "Первоцвіт 2019", метою якої є збереження об'єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України.

   З початку проведення операції спеціалістами відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області виявлено 7 випадків незаконного продажу рослин, занесених до Червоної книги України, а саме підсніжника білосніжного та 1 випадок збору даних рослин.

   Як уже повідомлялось, на узбіччі автомобільної дороги Вінниця – Вороновиця – Немирів, біля с. Чавульське Немирівського району та на узбіччі автомобільної дороги Вінниця – Вороновиця – Гайсин, біля смт. Вороновиця Вінницького району було затримано двох осіб, які здійснювали продаж підсніжника білосніжного. На порушників було складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 88-1 КУпАП, які направлено на розгляд до Немирівського та Вінницького районних судів.

   07 березня було виявлено ще 4 випадки порушення законодавства, а саме затримано 4 осіб, які здійснювали незаконний продаж підсніжника білосніжного в с. Бурдеї Тульчинського району, в с. Рахни-Лісові Шаргородського району та в м. Жмеринка. На порушників було складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 88-1 КУпАП, які направлено на розгляд до Тульчинського та Шаргородського районних судів, а також до Жмеринського міськрайонного суду.

   Також, 7 березня було затримано жительку с. Рахни-Лісові, яка здійснювала збір підсніжника білосніжного в межах лісового масиву ДП "Тульчинське лісомисливське господарство". На момент затримання нею було зібрано 56 рослин без кореня, за що передбачено збитки у розмірі 1 736 грн. На порушницю було складено протокол за ст. 90 КУпАП, який направлено на розгляд до Шаргородського районного суду.

   Спільно з працівниками муніципальної поліції було проведено перевірку на території м. Вінниця, за результатами якої було затримано жительку м. Вінниця, яка здійснювала незаконний продаж підсніжника білосніжного по вул. Юності. На порушницю було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 88-1 КУпАП, який направлено на розгляд до Вінницького міського суду.