Новини
Проведено заходи з благоустрою на території об’єкта природно-заповідного фонду «Ільківський став»  
07.05.2018

   Традиційно працівники Державної екологічної інспекції у Вінницькій області під час проведення на території області заходів з благоустрою активно долучаються до прибирання та облагородження парків, схилів рік та об’єктів природно-заповідного фонду.

   Так, 5 травня спеціалістами відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Вінницькій області спільно з громадською організацією «Явір» та за участю громадського інспектора з охорони довкілля Вінницької області Сергія Максимова облагороджено та очищено від сміття частину території гідрологічного заказника місцевого значення «Ільківський став».

   До відома: «Ільківський став» - гідрологічний заказник місцевого значення орієнтовною площею20,9 га на території Ільківської сільської ради Вінницького району. Територія заказника має гідрологічну цінність, бо розташована в руслі р. Рівець. На берегах переважають вербові насадження з густим трав’яним покровом, де домінують угруповання осок. На території зростає велика кількість лікарських рослин, а також півник болотяний (ірис), занесений до Червоної Книги України. На північному березі водойми простягається соснова лісосмуга, висаджена у 1986 р.

   Вербнякові зарості складають кілька видів верб - попеляста, тритичникова, ламка. Крім того, часто зустрічається чистець болотний, водяний перець, вербозілля звичайне, ранник тіньовий, жовтець повзучий, слабник водяний, мята довголистова.

   Південно-західна частина водойми заболочена, а тому стала місцем гніздівлі багатьох птахів. Постійно проживає декілька пар лебедів, зустрічаються качки, чаплі, чайки. Постійно гніздиться сіра чапля. На південному березі проживають сім'ї видр.

   Також в межах цієї водойми є два унікальних джерела, одне з яких датоване 1748 роком. А загалом на цій території  виявлено і обстежено понад 30 джерел.