Новини
Проведено лекцію для землевпорядників органів місцевого самоврядування  
12.03.2019

 

   12 березня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області для землевпорядників сільських та селищних рад було проведено лекцію начальником відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Сергієм Маланським.

   Темою лекції були зелені насадження, а саме порядок їх видалення та обрізки. Усім присутнім було детально роз'яснено постанову Кабінету Міністрів України № 1045 від 01.08.2006р. "Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах", а також зміни до неї.

   Також під час лекції було піднято питання заборони випалювання залишків сухої рослинності та заборони продажу та збору рослин, занесених до Червоної книги України, а саме підсніжника білосніжного та цибулі ведмежої (черемші).

   Дані питання є актуальним на даний час, оскільки розпочався період весняного благоустрою територій.

   Також Сергій Маланський озвучив і розмір штрафів та наявність збитків за порушення Закону України "Про рослинний світ".

   Усім присутнім було роздано буклети "Первоцвіт", в яких зазначена інформація про заборону продажу та збору первоцвітів, а також розмір штрафів та збитків, для розповсюдження на відповідних територіях серед населення.