Новини
Призупинено використання земельної ділянки  
06.11.2018

 

 

 

   Під час перевірки однією із сільських рад Вінницького району Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області було виявлено порушення органом місцевого самоврядування вимог ст. 16, 21, 33, 35-1 Закону України "Про відходи" та ст. 125, 126 Земельного кодексу України. На сміттєзвалище, на яке безконтрольно вивозяться побутові відходи із навколишніх сіл, відсутні документи, які посвідчують право використання земельної ділянки під місце видалення відходів (сміттєзвалище). Встановлено, що вказане сміттєзвалище не обваловане та не обмежене нагірною канавою, відходи не ущільнені та не пересипані ізолювальним матеріалом, паспорт місця видалення відходів ведеться з порушенням, не створено необхідних умов для стимулювання залучення населення до збирання окремих видів відходів як вторинної сировини. В наслідок чого, не здійснюється контролю за раціональним використанням та безпечним поводженням з відходами на території сільської ради.

   За результатами перевірки до Вінницького окружного адміністративного суду було подано адміністративний позов щодо заборони використання сільською радою земельної ділянки, яка знаходиться під санкціонованим сміттєзвалищем, без правовстановлюючих документів.

   Судом, в свою чергу, було прийнято рішення про задоволення позову Інспекції та заборонити використання сільською радою земельної ділянки.

   На даний час до Вінницького районного відділу ДВС ГТУЮ у Вінницькій області було направлено виконавчого листа щодо виконання рішення суду.