Новини
Держінспекторами виявлено засмічення земельної ділянки на суму більше 2 мільйонів гривень  
15.05.2018

   Спеціалістами відділу екологічного контролю земельних ресурсів, за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Вінницькій області при проведенні рейдових перевірок щодо виявлення несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів на території області було зафіксовано факт засмічення землі.

   Так, у с. Спичинці Погребищеньского району держінспекторами було виявлено земельну ділянку площею1386 м. кв. з цільовим призначенням – землі житлової забудови, яка була локально засмічена побутовими відходами.

   Відповідно до «Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства» від 4 квітня 2017 року № 149 спеціалістами Інспекції обраховано, що сума збитків, завдана державі в даному випадку, становить 2 121 411, 60 гривень.

   За невжиття заходів по дотриманню природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами на підвідомчій території Спичинецького сільського голову держінспекторами притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

   Також, так як встановити осіб, що безпосередньо здійснили засмічення земельної ділянки, не вдалося, Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області матеріали справи направлено до Погребищенського відділу поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області для реєстрації заяви про кримінальне правопорушення, внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення, реєстрації кримінального провадження та проведення досудового розслідування  щодо встановлення осіб, причетних до засмічення землі.