Важливо знати
 
Незаконно добуті природні ресурси конфісковують  
20.02.2019


Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини - невід'ємна умова сталого економічного та соціального розвитку України. Такими словами розпочинається Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища». 
Інспекція закликає не спалювати залишків сухої рослинності та сміття!!!  
06.04.2018


Контроль за недопущенням спалювання залишків сухої рослинності - одне із завдань Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. З настанням періоду теплої сухої погоди це питання гостро постає щороку. Намагаючись навести порядок на територіях громад, парків, скверів, організацій, власних домоволодінь люди не задумуючись про шкоду навколишньому природному середовищу, а в першу чергу самим собі, прибране сміття просто спалюють. 
Нерест та сезон тиші: що потрібно знати  
03.04.2018


З 1 квітня по 9 червня 2018 року з метою збереження рибних ресурсів та створення сприятливих умов для нересту риб на території Вінницької області діє весняно-літня заборона на вилов водних живих біоресурсів. Також у період із 1 квітня до 15 червня у лісах Вінниччини оголошено сезон тиші та спокою.  
Операція «Первоцвіт 2018»  
07.03.2018


З метою організації заходів по охороні ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення, рослин, а також рослин, занесених до Червоної книги України, та попередження правопорушень у цій галузі Державна екологічна інспекція у Вінницькій області щорічно проводить операцію «Первоцвіт». 
До уваги суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері поводження з відпрацьованими мастилами (оливами)  
11.01.2018


На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1198 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 жовтня 2011 року № 1031 і від 17 грудня 2012 року №1221» та на виконання Доручення Державної екологічної інспекції України від 19.08.2016 року № 53, Державна екологічна інспекція у Вінницькій області наголошує про наступне. 
Як правильно звернутися до державного органу та отримати відповідь  
07.11.2017


Громадяни України, відповідно до статті 1 Закону України «Про звернення громадян» мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. 
Розпочинається сезон полювання на пернату дичину  
08.08.2017


З 12 серпня у Вінницькій області розпочинається сезон полювання на пернату дичину, який триватиме до 26 листопада 2017 року. 
Увага!!! Не допускайте пожеж на сміттєзвалищах!  
24.07.2017


У зв’язку із суттєвим підвищенням середньодобової температури по області виникає небезпека виникнення пожеж в тому числі на територіях санкціонованих місць видалення відходів.  
Спалювання залишків сухої рослинності заборонено!  
07.07.2017


Контроль за недопущенням спалювання залишків сухої рослинності - одне із завдань Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Із настанням періоду активного збирання врожаю зернових культур це питання знову постає гостро – недобросовісні власники сільськогосподарських угідь йдуть найпростішим шляхом і позбавляються пожнивних решток, підпалюючи стерню. 
Європейський тиждень сталої енергетики у Вінниці  
13.06.2017


З 19 по 24 червня 2017 року відбудеться Європейський Тиждень Сталої Енергетики у м. Вінниці. Метою даної події є популяризація енергоощадного способу життя та використання відновлювальних джерел енергії.